• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-0,06
 • ALTIN
  %-0,80
 • BIST
  %-2,06
Hırsızlık Olaylarında 8 Şüpheli Yakalandı

Hırsızlık Olaylarında 8 Şüpheli Yakalandı

İlimiz Jandarma ekiplerince Ahlat, Güroymak ve Tatvan İlçelerimizde meydana gelen hırsızlık olayları aydınlatılarak 8 şüpheli yakalandı.

Bitlis İl Jandarma Komutanlığına bağlı Tatvan, Güroymak ve Ahlat İlçe J.K.lığı sorumluluk bölgelerinde 25 Nisan 2022 ile 09 Mayıs 2022 tarihleri arasında meydana gelen ve faili meçhul altı (6) hırsızlık olayının aydınlatılması için JASAT ve Asayiş Timleri ile yapılan çalışmalar sonucunda,​Tatvan Sarıkum Köyünde ikamet eden bir şahsa ait 3 adet küçükbaş hayvan hırsızlığı olayının faili olarak O.B. isimli şüpheli, çalınan küçükbaş hayvanlar ile birlikte, yakalanarak, hayvanların sahibine teslim edildiği, ​Güroymak Gölbaşı Köyünde ikamet eden bir şahsın bahçesi etrafındaki demir direkler ile 170 metre fens telinin çalınması olayının faili olarak H.S., A.S. ve D.A. isimli şüpheliler yakalanarak, çalınan malzemelerin sahibine teslim edildiği belirtilen açıklamada konuyla ilgili olarak Bitlis Valiliğince şu bilgilere yer verildi: “ Güroymak Şirintepe Köyünde ikamet eden bir şahsın bahçesi etrafındaki 35 adet demir direk ve 350 metre fens telinin çalınması olayının faili olarak H.S. isimli şüpheli yakalanarak, çalınan malzemeler sahibine teslim edilmiştir.Ahlat Burcukaya Köyünde ikamet eden iki ayrı şahsa ait tarlada bulunan sondaj panosuna ait 25 metre ve 22 metre bakır kabloların çalınması olayının faili olarak O.K. ve U.K. isimli şüpheliler yakalanarak, çalınan malzemeler sahibine teslim edilmiştir.Ahlat Saka köyünde uygulanan şok yol kontrol uygulamasında bir ticari taksinin bagajında yapılan kontrolde 100 kg soyulmuş bakır kablo ele geçirilmiş, olayın şüphelisinin ikametinde yapılan aramada ise 1 adet demir kesme makası, 2 adet kerpeten, 8 adet pense ve 3 adet karga burnuna el konulmuştur”

Hırsızlık olaylarının faili olarak yakalanan 8 şüpheli şahısla ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatıyla adli işlemlere başlanılarak soruşturma işlemlerinin devam ettiği kaydedildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın