• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-0,07
 • ALTIN
  %-0,79
 • BIST
  %-2,13
Pasaport Pizza ile BEÜ Sosyoloji Kulübü Öğrencileri Çocuklara Nefes Oldu

Pasaport Pizza ile BEÜ Sosyoloji Kulübü Öğrencileri Çocuklara Nefes Oldu

Bitlis Eren Üniversitesi Sosyoloji Kulübü öğrencileri ilimizin Mutki ilçesinin Kavakbaşı beldesinde yer alan Havarik İlköğretim Okulu öğrencilerini Sosyal Sorumluluk Projesi altında ziyaret etti. Havarik İlköğretim Okuluna yapılan ziyarette hem okulda eğitim gören öğrenciler hem de Sosyoloji bölümü öğrencileri için yemek sponsoru Pasaport Pizza oldu. Pasaport Pizza sponsorluğunda okul öğrencileri pizzalarını Sosyoloji Kulübü öğrencileri ile birlikte yedi. Öğrencilere, kırtasiye malzemeleri de hediye eden kulüp öğrencileri, sonrasında okul bahçesinde Havarik İlköğretim Okulu öğrencileri ile çeşitli oyunlar oynadı.
Sosyoloji Kulübü ile birlikte okul ziyaretini gerçekleştiren bölüm hocalarından Doç. Dr. Âdem Palabıyık, “Bugün gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret bizler için çok anlamlı oldu. Öğrenci kardeşlerimizle bir araya gelme, yemek yiyip sohbet etme imkânı bulmuş olduk. Valimiz Sayın Oktay Çağatay, ilimizde eğitim başlığı altında gerçekleşen bütün programlara elinden geldiğince destek oluyor. Bu destek bir il için oldukça kıymetlidir. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necmettin Elmastaş da özellikle üniversite ve şehir buluşmalarına ayrı bir kıymet veriyor. Bu tür girişimleri yürekten destekliyor. Bu vesileyle bizden desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize ve Sayın Rektörümüze çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Pasaport Pizza’ya da önemli bir teşekkür borçluyuz. Çünkü çocuklara yemek konusunda çok destek oldular. Okulun öğrencileri daha önce hiç pizza yemediklerini ifade etmişlerdi, Pasaport Pizza öğrencilerin bu hayalini gerçekleştirdi” dedi.
Sanat Tarihi Bölümü Arş. Gör. Ümit Buğrahan Özcan ise “Gerçekleştirdiğimiz program bizler için oldukça kıymetli, çünkü köy okulu ziyaretleri özellikle köy okullarındaki öğrenci kardeşlerimiz için ayrı bir önem taşıyor. Okul öğrencileri, üniversite öğrencileri ile bir araya geliyorlar. Bu durum, köy okulu öğrencileri için önemli bir rol model oluşturuyor ve ilerde üniversiteli olmanın hayalini kurabiliyorlar. Böyle bir projeyi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Valimiz Sayın Oktay Çağatay ve Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’a ben de minnetlerimi sunuyorum. Ayrıca Pasaport Pizza’ya yemek konusunda bize verdiği destek için teşekkür ediyorum. Var olsunlar.” ifadelerini kullandı. Sosyoloji Kulübü öğrencileri ile köy okulu öğrencilerinin geçirdikleri eğlenceli saatlerden sonra tekrar görüşmek dileğiyle Bitlis Eren Üniversitesi için yeniden yola çıkıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın