• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %0,61
 • ALTIN
  %0,20
 • BIST
  %-0,05
Rektör Elmastaş”2021 Engelsiz Üniversite Ödülleri Töreni”ne Katıldı

Rektör Elmastaş”2021 Engelsiz Üniversite Ödülleri Töreni”ne Katıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana her yıl “Engelsiz Üniversite Ödülleri” veriyor.

Bu yıl da ödül almaya hak kazanan üniversitelerin açıklandığı “2021 Engelsiz Üniversite Ödülleri Töreni” YÖK Başkanı M. A. Yekta Saraç ve YÖK Yürütme Kurulu Üyelerinin hazır bulduğu salonda gerçekleştirilirken, törene ayrıca  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, ödül almaya hak kazanan üniversitelerin rektörleri, ilgili rektör yardımcıları, engelli öğrenci birimi sorumluları, YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Üyeleri ile ödül başvurularının değerlendirilmesinde görev yapan panelistler video konferans yöntemi ile katıldı.

Ödül töreninde konuşma yapan Prof. Dr. Saraç; YÖK olarak en büyük hedeflerinden birinin yükseköğretime girerken ve okurken tüm engelleri ortadan kaldırmak olduğunun altını çizdi.

Tüm öğrencilerin yükseköğretime erişimini önemsediklerini belirten Saraç, “engelli öğrencilere engelsiz bir eğitim öğretim ortamı sunmak, sosyal ve kültürel faaliyetlere daha fazla katılımlarını sağlamak için teşvik edici çalışmalar ve projeler geliştiriyoruz.” dedi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Elmastaş, Bitlis Eren Üniversitesinde de engelli bireylerin bütün mekânlara erişimleri konusunda farkındalık oluşturmak ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla tüm engelleri ortadan kaldırmaya yönelik çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Engelli bireylerin sorunlarına duyarsız kalınmayacağını ifade eden Rektör Elmastaş, “Üniversitemiz, her açıdan engelsiz eğitim ortamını sağlayacak ve kampüs yaşamına dâhil edecektir.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

reklam