Bitlis Beşminare Gazetesi | www.besminaregazetesi.com – Bitlis, Tatvan, Bitlis Haber, Tatvan Haber, Mutki Haber, Adilcevaz Haber, Ahlat Haber, Güroymak Haber, Hizan Haber
Sözde Ermeni Soykırımı Güncesi
Sosyal Medyada Paylaş
1 Mayıs 2022
Doç. Dr. Adem Palabıyık

Sözde Ermeni Soykırımı Güncesi

Garo Paylan ve Sezgin Tanrıkulu, hangi ülkede yaşadıklarını bir daha sorgulamalıdır. Çünkü kendi devletine hakaret eden siyasal aktörlerin önerileri yahut sözlerinin dikkate alınması mümkün değildir. Sırf, Erdoğan düşmanlığı sebebiyle bu tür bölücü söylemlere başvurulması ve devlet tarihinin hiçe sayılması, hem Tanrıkulu’ndan hem de Paylan’dan beklenen bir tavırdır. Erdoğan düşmanlığı adeta HDP ve bileşenlerinin gözlerini kör etmiştir. Siyasal hırs uğruna devletine ve tarihine hakaret etmeyi göze alan Sezgin ve Paylan’ın, asıl niyetleri daha net anlaşılmıştır. Sezgin Tanrıkulu ve Garo Paylan, bu tavırları ile PKK’nın farklı kökenden teröristlerine göz kırpmaktadır. Tam bu anlarda rahmetli Markar Esayan’ın olgun, öğretici ve beyefendi tavrı unutulmamalıdır. Paylan ve Tanrıkulu, Ermeni kökenli olan rahmetli Markar beyin gölgesi dahi etmezler.

Garo Paylan ve Sezgin Tanrıkulu, sözde Soykırımı savunduğu kadar Diyarbakır Annelerini savunmadılar

Paylan ve Tanrıkulu, sözde Soykırım iddialarını ortaya koyarken bilimsel bir argüman sunmuyorlar. Sözleri kendi tabanına boş vaatler sunmaktan başka bir işe de yaramıyor. Hâlbuki Diyarbakır, Van, Hakkâri ve Muş gibi illerde PKK’nın soykırımına ve zulmüne uğrayana aileler var, Paylan bu ailelerden biri ile alakalı tek bir açıklama dahi yapmadı. Onların hakkını savunmadı. Evlatları kaçırıldı, katledildi ve hala aileler PKK’ya lanet okuyarak evlatlarını istiyor. Neden Garo Paylan ve Sezgin Tanrıkulu bu annelere ve ailelere hiçbir destek sunmadılar? Neden toplumsal meselelerde gösterdiği sözde samimiyeti bir defa oldu Anneler için göstermedi Paylan ve Tanrıkulu? Çünkü Paylan’ın ve Tanrıkulu’nun yapmacık tavırları tamamen siyasi çıkar amacı gütmektedir. Bu tavırlar hem uluslararası lobilere hem de PKK’ya göz kırpmaktan başka bir anlam taşımamaktadır. Ayrıca PKK’nın ermeni bileşenlerine de selam göndermiştir.

Garo Paylan ve Sezgin Tanrıkulu, sanırım Erivan belediye başkanlığına göz kırpıyor

Hem Tanrıkulu hem de Paylan, bu tavırlarını tek başına ifade edecek kapasiteye sahip değillerdir. İlginç biçimde özellikle bu günlerde Garo Paylan ve Sezgin Tanrıkulu, bazı TV kanallarında parlatılmaktadırlar. Tanrıkulu ve Paylan’ın ekranlarda sık gösterilmesinin ana nedenlerinden biri PKK’ya verilen selamlardır. Çünkü Paylan, PKK’ya verilen Ermeni desteği karşılığında adeta ödüllendirilmektedir. İkinci olarak ise Tanrıkulu ve Paylan’ın, tam da Türkiye-Ermeni ilişkilerinin düzelmeye başladığı bugünlerde, sözde Ermeni soykırımı üzerine kışkırtıcı bir tavırlar sergilemeleri sıradan bir tavır değildir. İki ismin bu tavırları, tek başına değil kolektif alınan bir karar sonucu uygulamış olabilir.

Bir Yorum Bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Beşminare Gazetesi © 2022 ∙ Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.